Dla nastolatków: Trening Umiejętności Społecznych w asyście koni

Kuba Urba Photo

NASTOLATKI NA WARSZTAT!!!

A.        Tematyka każdego z pięciogodzinnych warsztatów:

Pierwszy warsztat: „Relacje wśród rówieśników – jak mnie widzą i jak ja widzę innych.” (2 czerwca).

Drugi warsztat: „Komunikacja – jak ja się komunikuję i jak rozumiem.”(16 czerwca).

Trzeci warsztat: „Moje wartości, czyli za co dam się pokroić – dlaczego, na co to ma wpływ i czy warto.” (26 czerwca).

Czwarty warsztat: „Budowanie pewności siebie w relacjach – poszanowanie wartości swoich i innych.” (5 lipca).

B.         Jak wyglądają zajęcia

➡️ Każde ze spotkań dla nastolatków trwa 5 godzin. Podczas każdego z treningów dzieci będą wykonywać trzy lub cztery ćwiczenia z końmi, a po każdym ćwiczeniu następuje omówienie w sali przekładając zdobyte doświadczenie na sytuacje w życiu.

➡️ Projektujemy proste ćwiczenia, takie jak na przykład: obserwacja stada, czy też prowadzenie konia na uwiązie (rodzaj „smyczy”) po wyznaczonym placu pokonując przeszkody, takie jak na przykład slalom między pachołkami, okrążenie dużej piłki leżącej na ziemi, przechodzenie wspólnie z koniem po gąbkowych makaronach, etc. Chodzi o „zaproszenia” konia lub koni do współpracy opartej na dobrowolności (zaufanie i szacunek).

➡️ Ćwiczenia zawsze wykonywane są z ziemi – nie wsiadamy na konie, nie wykonujemy też żadnych czynności pielęgnacyjnych.

➡️ Ćwiczenia wykonywane są̨ indywidualnie, w parach, w małych grupach lub cała grupa razem.

➡️ Więcej o samej metodzie można poczytać tutaj: https://akademiatit.pl/dlaczego-konie-ucza-ludzi

C.         Nasi Trenerzy

Konie, z którymi pracujemy są bezpieczne i nauczone kontaktu z dziećmi. Mamy obecnie dwa małe kuce (95 i 105 cm w kłębie), dwie klaczki rasy tinker (coby – to średniej wielkości konie) pochodzące z Holandii przecudnej urody i charakteru oraz dwa duże konie profesorskie po karierze sportowej o fenomenalnych charakterach.

Zajęcia prowadzone są przez certyfikowanych trenerów HAE Open By Horses z doświadczeniem w pracy z dziećmi.

D.        Jak zapisać dziecko

Dziecko zapisać można wypełniając formularz na stronie: https://akademiatit.pl/trening-umiejetnosci-spolecznych_zgloszenie/

E.         Cena

➡️ Cena jednego warsztatu (5 godzin) wynosi 350zł (przy zgłoszeniu i płatności na minimum 30 dni przed terminem warsztatu cena wynosi: 300 zł brutto za jeden pięciogodzinny warsztat).

➡️ Przy zgłoszeniu i płatności za dwa warsztaty cena wynosi: 330 zł za warsztat, tj. 660zł za dwa warsztaty (przy zgłoszeniu i płatności na minimum 30 dni przed terminem pierwszego z warsztatów cena wynosi: 290 zł brutto za warsztat, tj.580zł za dwa pięciogodzinne warsztaty).

➡️ Przy zgłoszeniu i płatności za trzy warsztaty cena wynosi: 310 zł za warsztat, tj. 930zł za trzy warsztaty (przy zgłoszeniu i płatności na minimum 30 dni przed terminem pierwszego z warsztatów cena wynosi: 280 zł brutto za warsztat, tj.840zł za trzy pięciogodzinne warsztaty).

➡️ Przy zgłoszeniu i płatności za cztery warsztaty cena wynosi: 300 zł za warsztat, tj. 1200zł za cztery warsztaty (przy zgłoszeniu i płatności na minimum 30 przed terminem pierwszego z warsztatów cena wynosi: 270 zł brutto za warsztat, tj.1080zł za cztery pięciogodzinne warsztaty).

➡️ Regulamin i zasady uczestnictwa w warsztatach znajdą Państwo na końcu formularza zgłoszeniowego.

F.         Informacje dodatkowe

Na zajęcia należy ubrać się wygodnie, najlepiej na sportowo (zawsze zakryte buty) i stosownie do pogody. Zajęcia odbywają się w nieogrzewanej hali oraz w przygotowanej sali (ciepłej). Zatem deszcz nam nie przeszkadza.

Dla opiekunów przygotowaliśmy kącik kawowy – na wypadek, gdyby pogoda spacerom nie sprzyjała, a mieli ochotę na miejscu poczekać na swoje pociechy – choć miejsce jest tak urokliwe, że zapewne spacer będzie ciekawszym rozwiązaniem. Ośrodek jest na terenie Warszawy, dotrzeć można również komunikacją miejską.  

Uprzedzamy jednak, że nie ma możliwości bycia obserwatorem zajęć. Jeśli któreś z dzieci nie będzie chciało uczestniczyć bez rodzica, wówczas (jedynie za jednogłośną zgodą pozostałych członków grupy) rodzic może być dodatkowym członkiem grupy – koszt 150zł (nie obejmuje ubezpieczenia imiennego).

G.        Dojazd

Zachęcamy do skorzystania z Google Maps. Po wpisaniu: „Akademia Rozwoju Tu  Teraz” nawigacja doprowadzi pod samą bramę. To środkowa brama. Z uwagi na budowę południowej obwodnicy Warszawy, inne nawigacje mogą mieć problem z prawidłowym doprowadzeniem na miejsce. W razie kłopotów z dotarciem, proszę dzwonić!